Zadzwoń do nas: (42) 29 10 720
Wersje językowe:

Endodoncja

ico-endoPrzed laty chory lub zniszczony ząb był usuwany. Współczesne techniki stomatologiczne pozwalają na uratowanie zębów nawet bardzo silnie zniszczonych.
Najbardziej powszechną metodą jest leczenie kanałowe określane w terminologii stomatologicznej leczeniem endodontycznym.
Leczenie kanałowe przeprowadzane jest w naszej Klinice zwykle na jednej wizycie, czasem dwóch, co pozwala zaoszczędzić Państwu czas i uniknąć niepotrzebnego stresu.

endo-intBardzo ważny jest dokładny pomiar długości kanału możliwy dzięki stosowaniu przez naszych lekarzy endometru, służącego do elektronicznego pomiaru długości kanału, oraz radiowizjografii, cyfrowego aparatu rtg, w której poprzez zastosowanie czujnika cyfrowego dawka promieniowania jest ograniczona o 90%.
Kolejnym krokiem naprzód w jakości profesjonalnych usług stomatologicznych jest zastosowanie mikroskopu w endodoncji. Leczenie endodontyczne pod mikroskopem umożliwia dokładną lokalizację ujść kanałów korzeniowych, pozwala na dokładne ich oczyszczenie i precyzyjną ocenę szczelności wypełnienia. Mikroskop pozwala „zajrzeć” do wnętrza kanałów korzeniowych, ocenić ich długość i kształt, zlokalizować ewentualne przeszkody (obliteracja, złamane narzędzie) lub uszkodzenia ściany korzenia (pęknięcie, przedziurawienie).

Dzięki użyciu wyżej wymienionego sprzętu gwarantujemy bardzo dokładne wypełnienie kanałów na całej ich długości.

PARKING

Uwaga: Posiadamy własny parking strzeżony – wjazd od ulicy Wólczańskiej 34.

KONTAKT

al. Kościuszki 17 Łódź 90-418
recepcja@zdrowieproventus.pl
42 29 10 720
42 29 10 721-22
42 29 10 723

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress