Zadzwoń do nas: (42) 29 10 720
Wersje językowe:

Co to jest USG?

Ultrasonografia (USG) jest diagnostyczną metodą obrazowania, która przy użyciu ultradźwięków pozwala uzyskać obraz przekroju badanego narządu. Sposób ten pozwala na ocenę kształtu, wielkości i położenia narządu. Z oceny echostruktury badanego narządu można również wysunąć niektóre wnioski diagnostyczne dotyczące charakteru zmiany – zapalnej, zanikowej, zwyrodnieniowej czy nowotworowej, a w tej ostatniej – sugerować czy jest to proces łagodny czy złośliwy.

Badanie ultrasonograficzne wykorzystuje ultradźwięki, emitowane przez sondę przyłożoną do skóry nasmarowanej specjalnym żelem. Ultradźwięki odbijają się od tkanek o różnej gęstości i przetwarzane są do postaci obrazu podobnego do zdjęcia rentgenowskiego.

Nasza pracownia wyposażona jest w nowoczesny specjalistyczny sprzęt ultrasonograficzny firmy ALOKA Prosound 6 przeznaczony do badań, na każdym pacjencie. Użycie takiego sprzętu pozwala uzyskać doskonałą jakość obrazu, a badania wykonywane są przez doświadczonych specjalistów radiodiagnostyki.

PARKING

Uwaga: Posiadamy własny parking strzeżony – wjazd od ulicy Wólczańskiej 34.

KONTAKT

al. Kościuszki 17 Łódź 90-418
recepcja@zdrowieproventus.pl
42 29 10 720
42 29 10 721-22
42 29 10 723

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress